Głównej zawartości

Organizowane przez Wydział Przedsiębiorczości Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu wydarzenie adresowane jest  do uczniów szkół średnich.

Turniejowa rywalizacja będzie polegała na rozegraniu gry symulacyjnej „King Size” przez drużyny reprezentujące poszczególne szkoły średnie. Zwycięzcą turnieju zostanie drużyna, która zakończy rozgrywkę z najlepszym wynikiem.

Celem turnieju jest wykorzystanie gry, zabawy i tak zwanej „grywalizacji” do zobrazowania reguł i zasad prowadzenia własnego biznesu, a także ukazanie potencjalnych sytuacji, które mogą przydarzyć się przedsiębiorcy działającym w warunkach gospodarki wolnorynkowej. Uczniowie, pracując w zespołach, w trakcie rozgrywki będą m.in. organizować i kontrolować proces produkcji, sprzedaży i dostaw, będą musieli także wykazać się reaktywnością na różne aktualne, nieprzewidziane sytuacje.

„King Size” jest grą decyzyjną autorstwa prof. Anety Zelek, rektora Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. W trakcie gry uczestnicy mają możliwość wejść w rolę menadżera podejmującego decyzje rynkowe. Grający są odpowiedzialni za politykę sprzedaży fabryki. Aby wygrać na konkurencyjnym rynku, wraz z zespołem muszą podejmować decyzje dotyczące wielkości sprzedaży, ceny, działań promocyjnych. Podczas gry uczestnicy dowiadują się jak dostarczać produkt za właściwą cenę, we właściwe miejsce, o właściwym czasie, maksymalizując rentowność działania. Uczą się obserwować zachowania klientów, a także podejmowania odpowiednich reakcji na działania konkurentów i siłę rynku.

W turnieju brać będą udział wyznaczone przez szkoły drużyny składające się z 4-7 uczniów. W rozgrywce może wziąć udział maksymalnie 7 drużyn. Jeśli szkoły zechcą zgłosić większą liczbę drużyn, wówczas rozegrane zostaną eliminacje, które wyłonią 6 drużyn finałowych. Całą rozgrywkę poprowadzi prof. Aneta Zelek, a gra zostanie poprzedzona „rozgrywką” wstępną – swoistą rozgrzewką przed zasadniczą rywalizacją. Cały turniej potrwa ok.  4 - 4,5 godz. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe.

Turniej przedsiębiorczości planowany jest na kwiecień 2018 – szczegółowy termin jest do uzgodnienia z dyrekcjami szkół, tak aby nie kolidował ze szkolnym terminarzem.

Uczniowie biorący udział w turnieju będą mieli, przed finałową rozgrywką, dostęp do materiałów edukacyjnych tekstowych i filmowych poprzez stronę internetową Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Szczegóły na stronie: http://www.zpsb.pl/kursy-i-szkolenia/gry-symulacyjne/